Düşük maliyetli ev bulut sunucusu, ZimaBoard

ZimaBoard, Kişisel bulut depolama ve yazılım yönlendirici işlevi gören, kullanıcıların bir VPN kurmasına, 4K video akışı yapmasına, medya koleksiyonlarına erişmesine ve Amazon'da akıllı ev projelerini yeniden keşfetmesine olanak tanıyor.

Ev bulut sisteminde kademeli işlem gücüne sahip üç model bulunuyor

ZimaBoard 216 (2 GB RAM, 16 GB eMMC depolama, çift çekirdekli Intel Celeron işlemci), ZimaBoard 432 (4 GB RAM, 32 GB eMMC depolama, dört çekirdekli Intel Celeron işlemci) ve ZimaBoad 832 (8 GB RAM, 32 GB eMMC depolama, dört çekirdekli Intel Celeron işlemci).

IceWhale, Web3 için bilgi işlem gücünü ve depolama katmanlarını dağıtma misyonuna sahip bir kuruluş. Gizliliğin herkes için önemli olması gerektiğine ve bir ev bulutunun erişilebilir olması gerektiğine inanıyorlar. Bu amaçla, insanların kendi bulut özerkliklerini oluşturmalarına olanak tanıyan ZimaBoard’u yaptılar.

Ana Özellikler

ZimaBoard, kullanıcıların verileri büyüdükçe kişisel bulutlarını kolayca 36 TB disk alanına (2x SATA) genişletmelerine olanak tanıyor. Gigabit ağ üzerinden bağlandıklarında tıpkı yerel sabit diskleri gibi hızlı okuma ve yazma deneyimi sunuyor.

x86 yonga setinin sunduğu üstün uyumluluk ile kullanıcılar, ZimaBoard’u bir donanım yönlendiricisine dönüştürebilirler. Güvenli VPN bağlantıları oluşturabilir, FTP Sunucuları, BitTorrent İstemcileri gibi hafif hizmetleri çalıştırabilir, Traffic-Shaping ve QoS gerçekleştirebilir ve hatta ofis bilgisayarlarına özel erişim ayarlayabilirler.

ZimaBoard’a kurulan Plex Medya Sunucusu, kullanıcıların kişisel medya kitaplıklarına göz atma ve keyfini çıkarma şeklini değiştiriyor. Kullanıcılar ortamlarını düzenleyebilir, en sevdikleri film ve TV şovlarını tüm cihazlarında herhangi bir yerde yayınlayabilirler. Tidal aracılığıyla milyonlarca yüksek çözünürlüklü parçanın keyfini çıkarabilirler.

Kullanıcılar, korumalı bir ortamda belgeler ve elektronik tablolar üzerinde ekip çalışmasını sorunsuz bir şekilde artırabilir. ZimaBoard ile evde veya ofiste büyük hacimli bir paylaşımlı disk kurabilirler. Bu, kullanıcıların videolarını, fotoğraflarını ve belgelerini başkalarıyla birlikte birden fazla sistemde gerçek zamanlı olarak düzenleyebilecekleri anlamına gelir.

Uygulamada, kişisel bir sunucu olarak Zimaboard, bir x86 mikro sunucu olarak mükemmel geliştirme olanakları ve performans/fiyat oranı sunar. Örneğin git sunucusu, web sunucusu (Apache / lighttpd / NGINX), baskı sunucusu, sohbet sunucusu veya bir Minecraft sunucusu için idealdir.

ZimaBoard, bulut veya yerel sunucu için doğru ve etkili yerinde IoT verileri sağlamak üzere veri toplama, veri arabelleğe alma ve veri ön işleme için kullanılabilir, çevik yanıtlar sağlamak için anında karar verme olanağı sunar, bulut ve ağ altyapısı bağımlılığını önemli ölçüde azaltır.

ZimaBoard, IceWhale’in zarif, kullanımı kolay, CasaOS adlı açık ev bulut işletim sistemi ile tamamlanmaktadır. Bu topluluk tabanlı açık kaynaklı yazılım, Docker ekosistemi çevresinde basit bir ev bulutu deneyimi sunmaya odaklanmıştır.

Başa dön tuşu